GRAND AUTOMOTIVE SE STÁVÁ NOVÝM IMPORTÉREM UŽITKOVÝCH VOZŮ PIAGGIO

  • Společnost Grand Automotive Central Europe Kft převzala v roce 2019 práva regionálního dovozce Nissanu
  • Společnost Grand Automotive rozšířila nedávno své portfolio také o značku Geely
  • A nyní se Grand Automotive stává oficiálním dovozcem malých užitkových vozů Piaggio
  • Piaggio má 135letou historii, ale kromě skútrů prodalo v roce 2019 i 200 000 malých vozidel a v roce 2021 uzavřelo strategické partnerství s největším čínským výrobcem dodávek.
  • Konkurenční výhody malého osobního vozu Piaggio Porter NP6: konkurenceschopná cena, nízké provozní náklady, kompaktní rozměry, široká škála možností přestaveb.

PRAHA, Česká republika – Společnost Grand Automotive Central Europe Kft. zahájila svou činnost v Maďarsku, Česku a na Slovensku v říjnu 2019 převzetím práv regionálního dovozce společnosti Nissan. Společnost působí v 10 zemích a spravuje prodejní a servisní síť Nissan, Infiniti, Ford a Hyundai, mimo jiné v některých zemích střední a východní Evropy. V Česku je nyní kromě regionálního prodejního centra Nissan a příprav na prodej značky Geely nabídka rozšířena o novou značku: malé užitkové vozy Piaggio.

Společnost Piaggio se svou 135letou historií je úspěšná nejen v oblasti skútrů, ale také v oblasti malých užitkových vozidel a v roce 2019 prodala 200 000 malých užitkových vozidel.V roce 2021 otevřela novou kapitolu podpisem strategického partnerství se společností Futon Motors, největším čínským výrobcem malých užitkových vozidel. To také vedlo k zahájení prodeje modelu Piaggio Porter NP6. Společnost Futon Motors dodává podvozek, který je velmi robustní a flexibilní, ale největší výhodou vozu Piaggio Porter NP6 je jeho cenová výhodnost. Jde o tři prvky: zaprvé, vůz stojí méně než většina malých vozů s plochou karoserií na trhu a zadruhé, motor vyvinutý společností Piaggio je na benzin (v kombinaci s LPG nebo CNG), který stojí až o 20-30 % méně než dieslový motor. Za třetí, motor má jednoduchou konstrukci, díky níž je jeho servis výrazně levnější než u srovnatelné dieslové verze.

Za zmínku stojí také kompaktní rozměry, které usnadňují jízdu ve městě, ale ani nakládací parametry nejsou nijak omezeny – na plošinu pohodlně naskládáte až 4 europalety a nosnost je až 1,6 tuny.

V neposlední řadě je konkurenční výhodou vozu Piaggio Porter NP6 to, že je k dispozici v základních verzích jako – Valník, Sklápěč a podvozek s kabinou, ale tím nabídka nekončí – Porter NP6 je dokonale variabilní a je jen na samotném zákazníkovi, zda si jej upraví na vozidlo pro nakládání s komunálním odpadem nebo pojízdnou pec na pizzu.

Spolupráce se společností Piaggio je důležitým milníkem v životě naší společnosti a jsme rádi, že můžeme do našeho portfolia přidat tak jedinečnou a konkurenceschopnou značku.” – řekl Viktor Molnár, generální ředitel společnosti Grand Automotive Central Europe Kft.

Společnost Grand Automotive plánuje v blízké budoucnosti uspořádat prezentační akci a zveřejnit tiskové materiály, které poskytnou veškeré podrobnosti o malých vozech Piaggio.

Důležité je také poznamenat, že nedojde k žádné změně v distribuci motocyklů a skútrů, tj. stávající dovozce bude pokračovat v činnosti.

Mohlo by vás také zajímat…

Motory NP6

Díky výhradně kombinovaným pohonným motorům (benzín + LPG/CNG) nabízí Porter NP6 zcela ekologickou volbu.

ZJISTĚTE VÍCE!

Modelová řada

Porter NP6 je k dispozici v široké škále variant, s jednomontáží nebo dvojmontáží na zadní nápravě, standardní nebo krátký rozvor, různé výbavy, velikosti plošin a barevných kombinací, takže si zákazníci mohou vybrat podle vlastního účelu.

ZJISTĚTE VÍCE!